Elektrická koloběžka TERRIS bilá s homologací pro provoz na silnici

15585
29 999 Kč s DPH
24 793 Kč bez DPH
Dostupnost:
Skladem ext. 999 ks
Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?
Osobně v Brandýse:
pátek 26.4
Přepravní společností:
úterý 30.4
KódHECHTTERRISWHITE
EAN8596520015454
VýrobceHECHT MOTORS s.r.o
Záruka24 měsíců
Externí skladC14 - 999 ks
PopisDiskuze

Popis zboží

Elektrický skútr poháněný 3000 W bezuhlíkovým motorem s homologací pro provoz na pozemních komunikacích. Maximální rychlost je omezena na 45 km/h, proto jej mohou řídit již osoby od 15ti let s řidičským oprávněním skupiny AM.

Motor je napájen z kvalitního lithiového akumulátoru 60 V / 20 Ah. Na plně nabitý akumulátor je dojezd až 50 km. Nosnost skútru je 150 kg, je jednomístný.

Dravý a atraktivní vzhled skútru zaujme nejen teenagery. Elektromotor s výkonem 3000 W dodává skútru svižnost a sílu. Snadno se s ním propletete v hustém provozu, nezadýchá se ani při jízdě do prodkého kopce. Široké neumatiky 145/70-6" s hrubým dezénem umožní i jízdu po nezpevněném terénu. kola jsou osazena kotoučovými brzdami. Skútr je vybaven dvojicí předních LED světlometů, LED koncovým světlem a LED směrovými světly (blinkry). Řídítkám vévodí velký LCD panel, na kterém jsou přehledně zobrazeny přehledně všechny důležité informace.

Délka skútru je 1450 mm, výška 1120 mm, šířka 470 mm. Sedlo je odnímatelné, řídítka lze snadno sklopit, po složení se proto dá naložit i do kufru většího automobilu. Skútr si proto můžete vzít s sebou například na dovolenou.

Zásadní výhodou elektrického skútru je velice levný provoz s minimální údržbou. Náklady na ujetý kilometr jsou zlomkem nákladů provozu spalovacího motoru. Levněji už lze jezdit jen na kole, nebo chodit pěšky. Elektromotor je tichý, neprodukuje žádné zplodiny, má vysoký točivý moment již v nízkých otáčkách.

Údaj o maximálním dojezdu udává orientační hodnotu, jaké je možné dosáhnout za naprosto ideálních podmínek. V praxi je pak dojezd do značné míry ovlivněn hmotností řidiče a dalšího nákladu, výškovým převýšením překonávaným při jízdě, povětrnostními podmínkami, stavem vozovky, způsobem jízdy, četností rozjezdů (například na křižovatkách), stavem pneumatik (zejména jejich nahuštění), kondicí akumulátorů a mnoha dalšími faktory. V extrémních podmínkách se tak dojezd může snížit i na méně než 50% uváděné hodnoty.

 • Proč musí mít skútr homologaci a SPZ?

  Jediná motorová vozidla, která smějí legálně na silnici bez registrace jsou v podstatě pouze elektrokola a elektrické invalidní vozíky, přičemž Nařízení Evropského parlamentu a Rady Evropské unie č. 168/2013 přesně specifikuje, co může být považováno za elektrokolo. Zejména musí být splněny tři podmínky:

  1. Výkon motoru nesmí být vyšší než 250 W
  2. Motor může pouze pomáhat při šlapání do pedálů
  3. Při dosažení rychlosti 25 km/ h se musí motor samočinně odpojit.

  Dodrženy musí být všechny tři podmínky současně, nestačí proto pouze motocyklu přidat šlapací pedály a tvrdit, že se může jednat o elektrokolo. Jestliže má tedy vozidlo vyšší výkon motoru než 250 W, nebo se pomocí motoru pohybuje i bez šlapání do pedálů, nebo je s pomocí motoru schopno dosáhnout rychlosti vyšší než 25 km/h, jedná se z pohledu zákona o motorové vozidlo, které musí splňovat veškeré náležitosti. Pokud se tedy nemůže jednat o elektrokolo, je to tedy homologace pro provoz na pozemních komunikacích, registrační značka, platné osvědčení technické kontroly a platné zákonné pojištění. Řidič pak samozřejmě musí být držitelem řidičského oprávnění potřebné kategorie.

  Bohužel se můžete setkat na trhu i se stroji, které homologaci pro provoz na pozemních komunikacích nemají, přestože nesplňují parametry pro zařazení do kategorie elektrokol (případně kategorie invalidního či seniorského vozíku). Takové stroje ale na silnici nesmí. Ať už vám prodejce bude z důvodu nepoctivosti, či neznalosti zákona tvrdit cokoli, veškeré případné následky vyplývající z používání takového stroje v rozporu s platnými předpisy ponese vždy pouze provozovatel (řidič).

  Pokud vás s vozidlem bez homologace, platné technické kontroly a bez pojištění odpovědnosti z provozu vozidla zastaví silniční kontrola, pokuta se může vyšplhat v krajním případě až na desítky tisíc korun.
Lithiový akumulátor

Výhodou moderních lithiových amumulátorů je velká hustota energie. V porovnání se staršími typy akumulátorů proto vynikají vysokou kapacitou při nižší hmotnosti a rozměrech. Malý a lehký lithiový akumulátor proto může napájet motor stejně dlouho, jako několikanásobně větší a těžší olověný akumulátor.
 

 

Parametry

Druh pohonu pohon zadního kola
Typ / druh motoru bezuhlíkový motor
Jmenovitý výkon motoru (kW) 3
Max. zatížení (kg) 150
Baterie - typ li-ion
Baterie - kapacita (Ah) 20
Baterie - jmenovité napětí (V) 60
Max. rychlost (km/h) 45

Diskuze k produktu
Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail? Zeptejte se nás.
Položit dotaz
Nový dotaz
Vaše jméno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zveřejněn)
Nadpis:
Text příspěvku:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
(E-mail nebude zveřejněn)
Text příspěvku: